Ara ve Davranış Karneleri… K12NET’den Bu Hafta, 3 Önemli Eğitim

18 Ekim 2021

Ara ve Davranış Karneleri… K12NET’den Bu Hafta, 3 Önemli Eğitim

Ara karne dönemi yaklaşıyor. Öğrencilerimizin durumlarını gözlemlemeli, ölçümler yapmalı, farkı farklı karnelerle velilerimizi bilgilendirmeliyiz. Bu hafta birbirleriyle ilişkili 3 önemli eğitim yapacağız.

Not Defteri (20 Ekim Çarşamba, Saat 10.30)

Öğretmenlerin giriş yapabilecekleri not defteri, excel gibi olmalı, sağa-sola-yukarı-aşağı hangi yöne isterse, o yöne öğretmen takır, takır not girebilmelidir. Sadece kolaylık değil, ihtiyacı olup yapamadıklarını da yapabilmelidir. Aşağıdaki resme bakınız.

Milli Eğitim Bakanlığı, 1.Sınava not girilmesini istiyor. Bu örnekte, 1.Sınava doğrudan not girilmiyor. Çünkü dersin öğretmeni, kuralları birbirinden farklı 3 sınav yapıp, bu sınavlardan elde ettiği sonucu, birinci sınav kabul edecek. Öğrencinin aldığı 79 puanı, kuralları 3 farklı sınav sonucundan otomatik hesaplanıyor. Öğretmen ilk haftalarda çok temel bilgileri anlatıyor, hemen arkasından, maksimum 80 puan üzerinden, ağırlığı %20 olan, 1.Quizini yapıyor. Müfredat ilerliyor, bu sefer maksimum 100 puan üzerinden ağırlığı %30 olan, 2.Quizini yapıyor. Konu tamamlanmak üzereyken, 130 puan üzerinden, ağırlığı %50 olan, oldukça kapsamlı bir tarama yapmak istiyor.  Kapsamlı bir sınav olacağı için, alışkanlıklarımızın aksine 100 puanı yeterli bulmuyor. Çok soru sorarak maksimum 130 puan alınabilecek bir sınav tanımlıyor. Bu işleme bileşik sınav deniyor. Bileşik sınav, bu hafta anlatacaklarımızdan sadece biri, bu notları girdikçe ara karne otomatik oluşmaya başlayacak. Ara karnenin özelliklerini, not defterine bağlı olarak alınacak rapor ve analizleri ve bu işleri yaparken kolay yöntemleri anlatacağız.

 

Öğretmenlere İki İş Yaptırarak Başarılı Olunmuş Tek Bir Proje Yok!

Öğretmenlere aynı işi 2 kere yaptırmamanız gerekiyor. Öğretmeni iki kere uğraştırarak başarılı olunmuş tek bir proje yok. Öğretmenler 1 kere not girecekler. K12NET öğretmenlere iki iş yaptırmayacak. Bu konuyu da Çarşamba günü yapacağımız eğitimde anlatacağız.

Klasik Sınav Analizleri / 21 Ekim Perşembe Saat 10:30

Yukarıdaki resimde, öğrenci 79 puan almıştı. Öğrenci hangi konuyu anlamamış da 79 puan almış, eksikleri nerede? Aynı çoktan seçmeli sınavlarda olduğu gibi kazanım esaslı ölçümler yapabiliyoruz. Öğrenciye “79 aldın ama şu konularda eksikliklerin var” diyebiliyoruz. Bu sınavları, tek bir öğretmen kendi şubesine uygulayabildiği gibi, tüm zümreye de bu sınavları ortak uygulayabiliyoruz. Perşembe günü yapacağımız eğitimde bu sınavları, bu sınavlar sonrası alınacak rapor ve analizleri anlatacağız.

Davranış Modülü + 14 Karne /22 Ekim Cuma, Saat 10:30

Özel okulcu, gözlemlenen her durumu davranış karnesi haline getirir. Belli aralıklarla bu gözlemlerini velileriyle paylaşır. Aşağıdaki resimde numaralandırılmış her bölümü, kendinize özel hale getirebilirsiniz. Hatta karnenin tasarımını, rengini de değiştirebilirsiniz. Bu eğitimimizde davranış modülümüzü ve ara karne döneminde velilere dağıtılabilecek 14 farklı karnenin tanıtımını yapacağız.

Eğitimlerimiz, Yerinde, Online ve Ücretsiz!

Eğitimlerimize katılmak isteyen kullanıcılarımızın [email protected] adresine bu isteklerini belirten bir mail göndermeleri yeterli olacaktır,

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]