Anketi Tanımlayın, K12NET Kendi Kendine Analiz Etsin (Eğitime Davet)

4 Kasım 2020

Anketi Tanımlayın, K12NET Kendi Kendine Analiz Etsin (Eğitime Davet)

Yazımıza başlamadan önce, 5 Kasım Perşembe günü saat 10:30’da aşağıda yazdıklarımızın daha fazlasını online eğitimimizde bulabileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Eğitime katılmak isteyenlerin, [email protected] adresine mail göndermeleri yeterli olacaktır. Anketi hazırlıyorsunuz, kullanıcılar cevap veriyor. Onlar cevap verdikçe sistem otomatik analiz ediyor. El değmeden analizler hazır ediliyor.

K12NET Anket Modülünün Özellikleri

1-    Anketleri ana konular ve onların altındaki konular şeklinde tanımlayabilirsiniz. Okulumuzda temizlik, okulumuzda güvenilk gibi ana konuları alt başlıklarla tanımlayabilirsiniz.

2-    Anket soruları, düz bir metin olabileceği gibi, soruları resim olarak da sorabilirsiniz.

3-    Ankete vereceğiniz cevaplara da resim eklemek olanaklı hale gelmiştir. Ayrıca Word, Excel, Pdf gibi dosya da yüklemek mümkün hale getirilmiştir. Bu özellik sayesinde kullanıcı görüşünü, bir dokümanla da belgeleme fırsatı bulmuştur.

4-    Bazen farklı kategorilerde aynı sorular sorulur, eğer soruları ayrı ayrı sorarsanız her kategoride aynı soru gelir. Örneğin “Türkçe öğretmenim derslerini anlatırken görsel materyallerden de yararlanır.” Aynı soruyu “matematik öğretmenim, fen bilgisi öğretmenim” diye ayrı ayrı sormak yerine, kullanıcının tek bir ekranda aynı tip sorulara, aynı anda cevap vermesi sağlanabilir.

5-    Anket istenirse zorunlu olup, kullanıcının cevap vermeden başka bir ekrana geçmesine izin verilmez.

6-    Anket zorunlu değildir, son süresine kadar ne zaman isterse bitirilebilir.

7-    Anket zorunlu olsa da, olmasa da durdurma özelliği çalıştırılabilir. Kullanıcı durdurup, daha sonra tekrar anket sorularına cevap vermeye başlayabilir.

8-    Anket zorunlu değildir ama anket sorularının biri, birkaçı veya çoğuna cevap vermek zorunlu yapılabilir.

9-    Ankete cevap vermek için bir süre sınırı olmadığı gibi istenirse anket sorularına belirlenen zaman içinde cevap vermesi istenebilir. Süre dolduğunda anket otomatik olarak kapanır.

10-    Anket öğrencinin tüm velilerine gönderilebileceği gibi, velilerden sadece birine gönderilip, sadece onun cevap vermesi istenebilir.

11-     Anket soruları, çoktan seçmeli, çoktan çok seçmeli, 50 karakterle sınırlı kısa cevap, 500 karakterle sınırlı kompozisyon tipi sorulardan oluşturulabilir. Çoktan çok seçmeli soruların istenirse tamamına cevap verilebildiği gibi “en az 3 tanesini işaretleyiniz veya en fazla 5 tanesi cevaplayınız” gibi sınırlamalar da getirilebilir.

12- Anket uygulaması başladığında cevaplayacak kişilere ücretsiz bildirim aracılığı ile anket tanımının yapıldığı, cevaplamaya hazır olduğu bilgisi duyurulabilir.

13- Anketin bitimine yakın bir süre kala sadece anket sorularına cevap vermeyen kullanıcılara ücretsiz bir bildirimle “anketin bitimine yakın bir süre kaldığı” uyarısında bulunulabilir.

12- Ankete cevap veren kullanıcıların yorum yapmaları istendiğinde yorumun kimin yaptığı belli olması için kimlik bilgilerini göster/ gösterme seçeneği bulunmaktadır. “Kimlik bilgilerini gösterme” denildiğinde bu yorum anonim olarak görünür ve okul yönetimi cevap veren kişinin kimlik bilgisine ulaşamaz.

14- Bir anket genel merkezden tanımlandığında alt okullara gönderilebilir veya bir anket farklı amaçlar için kopyalanarak çoğaltılabilir.

15- Daha kullanıcılar cevaplamaya başlarken, sistem otomatik olarak verileri analiz etmeye başlar ve çok güçlü rapor ve analizlerin alınmasına olanak sağlar.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]