Ak Göz, Kara Göz, K12NET İle Belli Olacak

18 Ocak 2021

Ak Göz, Kara Göz, K12NET İle Belli Olacak

Sıkıntısız günlerde genel sorulara, genel cevaplar vermek çok kolaydır. Örneğin;

– Sizin sistem, online sınav yapabiliyor mu?

– Evet, yapıyor, hem de binlerce öğrenciye…  (Böyle zamanlarda atış serbesttir.)

Müşteri sıkıntı içinde net bir soru sorup, net bir cevap istediğinde ise, işler değişir. Müşterilerimiz, bugünlerde soruyor “okulların açılıp açılmayacağı belli değil, online sınav yaparsam, yanımda olur musun?” Bu çok net soruya, çok net cevap vermek gerekiyor. Mangalda kül bırakmayanlar, bugünlerde buhar olup kayboluverdiler. K12NET olarak bizde diyoruz ki,  “bu sınav yüz yüze yapılırsa çok daha etkili olur, şubat ayının ortalarına kadar bekleyelim ama yapılmazsa, bu özel okulların var olma mücadelesidir. Sonuna kadar yanınızda olacağız”. 3  haftadır,  hafta sonları binlerce misafir öğrenciye, sıfır hata ile bursluluk benzeri online deneme sınavı yapıyoruz. Görev başa düşünce buhar olmadık, kayboluvermedik. Ocak ayının 3 cumartesi-Pazar gününde, öğrenci sınırlaması getirmeden, her başvuran misafir öğrenciye sınav yaptık. “Madem okullarımızın ekmek mücadelesidir, kaç öğrenci getirirseniz hepsini sınav yapacağız” dedik ve sıfır hata ile sınavlarını yaptık.

Okula Gitmeden Muhasebe Yapılır mı?

Salgından önce, K12NET’i anlatabilmek için şöyle cümleler kurardık. “Zamandan ve mekândan bağımsız, istediğiniz her yerden işlemlerinizi yapabilirsiniz”. Ne demek istediğimiz o günlerde pek anlaşılmazdı. Şimdi “evden çalışma” deyince çok net anlaşılıyor. K12NET muhasebe modülünü kullanmayanlar, her gün zorunlu olarak okula giderken, gitmeden işlerini yürütemezken,  K12NET online muhasebe modülünü kullananlar, günlerce okula gitmeseler işlerini yürütebilecek durumdadır.

Muhasebe Modülü / 21 Ocak Perşembe, Saat 10:30

Bu hafta muhasebe modülünü anlatacağız. Kalite detaylarda saklıdır. Müşterilerimiz soruyor. Kurucumuz diyor ki, “Eğitim ücret kalemine bir indirim oranı gireyim, bu oranı kurucu/kurucu yetkili kişiden başkası değiştiremesin.” Neden böyle bir istek geliyor? Personel, indirim oranını değiştiremesin. Ne kadar önceden konuşulsa, ne kadar kararlaştırılsa da indirim oranı son tahlilde değişebiliyor. En başta veliye söz geçirilemiyor. “Ne olacak 10 puan daha indiriver” diyor. Sistem kilitlense, değiştirilemez olsa muhasebeci, veliye ekranı çevirip “bak! sistem böyle ayarlanmış, değiştiremiyorum” dese. Son günlerde okullarımızdan istekler geliyor. “Banka ile görüştük, bize öğrenci TC kimlik, Adı, Soyadı, Tutarı 4 sütun bilgi verecekler. Diyelim 72 satır tahsilatı excelde bize verdiler. K12NET’e yüklediğimizde, 72 satır, otomatik tahsil edilebilir mi? Böyle bir talebimiz olsa yapar mısınız?” diye soruyorlar. Biz de, bankadan bu formatta exceli alın, gerisi bizde dedik. “Bizde” dedikten sonra da gereğini yerine getirdik. 30 modülümüz içinde muhasebe modülümüzü kullanmayanlar, kullanırsanız sizden ek ücret almıyoruz. “Kullanın, çok faydasını görürsünüz”, sözümüzün arkasında; 1- Aldığımız ücretin daha çok hakkını vermek 2- İşlerinizi kolaylaştırmak 3- İşlerinizi hızlandırmak 4- Daha çok analiz çıkarabilmenizi sağlama düşüncesi yatmaktadır. K12NET muhasebe modülüne ortalama iki haftada bir, yeni bir fonksiyon eklenmektedir. Muhasebe modülü, K12NET’in can damarıdır. Bu haftaki eğitimimizde muhasebe modülünün pek çok ayrıntısını anlatacağız.

Şikâyet Modülü / 20 Ocak Çarşamba, Saat 10:30

Velinin bir şeye canı sıkılıyor, bu durumu şikâyet etmek istiyor. İçindekileri söylese, bir yetkili de arayıp gönlünü alıverse, konu kapanacak. Şikayetini bir yere yazacak, muhtemelen okulun info adresi olmalı diye düşünüyor. Yazıyor. Kim okuyacak?  Maillerden sorumlu kişi okuyacak, ilgili birime yönlendirecek. Bir şeyin adımı ne kadar fazlaysa, sonuçlanması da o kadar uzun sürer. Oysa K12NET Veli portalında böyle bir bölüm var. Veli yazacak, yazdığı an, şikâyetlerden sorumlu kişi ya da kişilere bildirim düşecek. Her şey kayıt altında olacak. Üstelik sadece şikâyet de değil, veliler okullarından belge/bilgi de talep edebilecekler. Örneğin “öğrenci belgesi” istiyoruz diyecekler, okula gitmeden belgelerine ulaşabilecekler. Okula gitmeden deyince aklınıza salgın gelmiş olabilir.  20 Şubat 2019 ve 12 Kasım 2019 tarihinde ( o tarihlerde salgının adı bile yok)  Bilgi-Belge Takip Modülü diye 2 kez eğitim yapmışız, okullarımızdan pek ilgi görmemiş, birçok algıyı değiştiren salgın, belki bu konuya da etki yapar. Bir de eğitimin başlığını Şikayet Modülü diye yazalım belki böylesi daha dikkat çekici olabilir diye düşündük. Eğitimimize tüm okullarımızı bekliyoruz.

Temel Tanımlar / 22 Ocak Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]