Personellerin “Kaç Gün Yıllık İzni Var?” Sorusu, K12NET’te Nasıl Cevap Bulur? (Eğitim Çağrısı)

4 Kasım 2019

Personellerin “Kaç Gün Yıllık İzni Var?” Sorusu, K12NET’te Nasıl Cevap Bulur? (Eğitim Çağrısı)

Personel Devamsızlık Modülü / 7 Kasım Perşembe, Saat 10:30

Okullarımızdan edindiğimiz bilgiye göre personellerin yıllık izinleri, farklı veri tabanlarında tutulabiliyor. Örneğin okul yönetimi ayrı, ön muhasebe birimi ayrı,  hatta resmi muhasebeye bakan birimler, ayrı ayrı ortamlarda verilerini tutabiliyorlar.  Kurucu/ yetkili / yönetici , gerektiği zaman,  “…. Personelimizin kaç gün yıllık izni var, veya ne kadar izin kullanmış?” diye sorduğunda her birimden farklı cevaplar gelebiliyor. K12NET’de personellerinizin devamsızlıklarını günlük veya öğretmen ise ders devamsızlığı şeklinde tutabiliyoruz. Öğretmenler dersin dışında, etüt, kulüp gibi çalışmalar yapıyorlarsa, onları da sistem üzerinde saydırabiliyoruz. Ay sonu geldiğinde her personelinizin kaç saat derse girdiği, kaç saat etüt yaptığı, kaç saat kulüp çalışması yaptığı sistem tarafından otomatik analiz ediliyor. K12NET bordro yapmıyor ama bordroya kaynaklık yapacak verileri toplayıp, ayın sonunda tasnif edilmiş şekilde yetkililere sunuyor. Bu açıklamaların konunun başlığı olan “personellerin yıllık izinleri ile alakası nedir?” diye düşünebilirsiniz. Yukarıda sayılan işlemleri yaparken yanına bir de,  “tam gün, yarım gün yıllık izin” diye bir devamsızlık türü ekler, ilgili kişilerin devam durumlarına girerseniz, dersi, etüdü, kulübü saydığı gibi yıllık izinlerini de sayabilir. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgileri, bu hafta yapacağımız online eğitimimizde bulabilirsiniz. (Yardım dokümanı : Konu ile ilgili yardım dokümanı, K12NET ekran mesajından gönderilecektir)   

Sağlık Modülü/Taramalar / 6 Kasım Çarşamba, Saat 10:30

Biliyorsunuz, okulların revirlerinde görüşmeler kayıt altına alınır. Binlerce vaka, revir defterine işlenir. K12NET’de bunu yapar ama arkasından K12NET, bu defteri excelde döküm haline getirir. Arkasından da bu kayıtları el sürdürmeden otomatik analiz eder. Sadece revir hareketlerini değil, öğrencilerin gelişimleri ile ilgili pek çok tarama ve gözlem işlemlerini de, K12NET üzerinden yürütebilirsiniz. 

İstediğiniz Kadar Değişken, İstediğiniz Kadar Ölçüt

Boy-Kilo-Bel Çapı-Esneklik-Kulaç Sayısı -Su altında nefes tutma- Dalış Hızı, Kalça Genişliği, Omuz Genişliği, El Uzunluğu, Karış Boyu, Ayak Boyu, Mekik, Şınav, Dikey Sıçrama, Durarak Uzun Atlama gibi.. daha yüzlerce tarama yapmak istediğiniz değişkenleri, yine istediğiniz sayıda  Kg-Cm-Milimetre-Adet gibi istediğiniz ölçütlerle gözlemleyebilir, öğrencilerin zaman içindeki gelişimlerini görebilirsiniz. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 23 serisi videolar)   

Bilgi-Belge-Talep- Şikâyet Modülü / 5 Kasım Salı, Saat 10:30

K12NET gibi sistemlerin ana yakıtı “internettir.” İnternet, zamandan ve mekândan bağımsızdır. Nerede olduğunuzun ve saatin önemi yoktur. İşte bu temel avantajdan alabildiğince yararlanmalıyız.  Bir veli, örneğin öğrenci belgesi, transkript gibi belgeleri almak için veya bir önerisini, talebini, şikâyetini iletmek için okula gelmesi gerekebilir. Zamanın bu kadar kıymetli olduğu bir çağda, gelme, gitme, bekleme gibi israfların önüne geçmeliyiz. Veli, K12NET sisteminden ihtiyaçlarınızı karşılayabilmelidir. Okul yönetimi mümkünse dijital olarak, değilse kargo yoluyla veya ıslak imza gibi zorunluluklardan dolayı “belgeniz hazır, istediğiniz zaman alabilirsiniz” diyerek en hızlı şekilde veli ihtiyaçlarını karşılamalıdır.  Okullarda şikâyet öneri, talepler genellikle bir komisyon tarafından incelenir. Şikayet-öneri-talep konusunda okulunuzda yetkili personeller, K12NET’de bu modüle  tanımlanır, şikâyet, öneri veya talebini veli sistemden yazar yazmaz, ilgili personellerin K12NET Cep Telefon uygulamalarına otomatik bildirim düşer. “Duymadıydım, haberim yoktu, talebiniz bizlere ulaşmamıştı” gibi engeller ortadan kalkar.  (Yardım dokümanı : Konu ile ilgili yardım dokümanı, K12NET ekran mesajından gönderilecektir)   

Temel Tanımlar 8 Kasım Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar)  

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Açacak, Sorumluluğu Almak İsteyenler Kapatacak!

K12NET Açacak, Sorumluluğu Almak İsteyenler Kapatacak! Teknoloji ilerledikçe, sahtekârlıkların şekilleri de değişip, daha karışık hale geliyor. K12NET’de bir kimsenin kullanıcı...

DEVAMINI OKU

K12NET, Reklam Konularını Neden Sona Bırakıyor?    

K12NET, Reklam Konularını Neden Sona Bırakıyor?              “Kantin modülünüz var mı?” diye soranların büyük bir kısmı, hemen arkasından şunları yapabiliyor...

DEVAMINI OKU

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]