K12NET, Önümüzdeki Yıl İçin Bugünden Önemli Bir Güncelleme Çıkardı. (Okuyan Kârlı Çıkar)

17 Haziran 2019

K12NET, Önümüzdeki Yıl İçin Bugünden Önemli Bir Güncelleme Çıkardı. (Okuyan Kârlı Çıkar)

Devamsızlık Modülü / 20 Haziran Perşembe, Saat 10:30

Şimdi sizlere bir tespitte bulunalım ve bu tespitimiz için her okul, ama her okul  “Evet aynı durum bizim için de geçerli” desin.

Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğine göre okul müdürlükleri belli sayıda devamsızlık yapan öğrencinin velisine bu durumu yazılı olarak bildirmekle görevlidir. Bu olayın resmi yönüdür. Özel okulculukta ise öğrenci o gün gelmez ise, ilk saatin ortalarına doğru mutlaka bir yöntemle veliye bu bilgi ulaşmış, annesi / babası çocuğunun devamsızlığından haberdar olmuş olması gerekir. Bunun dışında her şey gecikmiş ihbardır. Özel okulcu, öğrencinin gelmediği günün sabahında veliye ulaşır. Yukarıdaki işlem, okullarda birkaç yöntemle yapılıyor:

1-    Öğretmenler devamsızlık fişine yoklamayı alırlar, nöbetçi öğrenci/personel sınıfları gezer, fişleri toplar, okul yönetimi devamsızlıkları hızlıca okul programına girer. Bir hareketle topluca SMS ile bilgi verir veya tek tek velileri arar. Bu yöntem, okulların yıllardır kullandıkları geleneksel yöntemdir.

2-    Öğretmen kendi portalından tek bir hareketle 10 saniye içinde K12NET’den devamsızlık alır. Aldığı devamsızlık anında okul yönetimine ulaşır, 15 dakika sonra K12NET Sistemi, öğrencinin velisine mobil uygulama üzerinden otomatik olarak ücretsiz bildirim gönderir. Birçok K12NET okulu zaten bunu yapıyor. Yapıyor ama bu yöntemde kafalara iş veren bir durum var.

3-    Sene başı kurul toplantılarında dersin ilk on beş dakikasında devamsızlık almanın ne kadar önemli olduğu bastırıla, bastırıla söylense de insan hatası yok edilemiyor, edilemez de. Eğer bir / birkaç öğretmen yoklamayı almazsa bütün organizasyon tehlikeye giriyor. K12NET’in yeni güncellemesi burada devreye girecek. İlk ders on beş dakika sistem bekleyecek. Eğer yoklama almayı unutan öğretmen olursa, K12NET Sistemi,  dersin öğretmenine ve sorumlu yöneticiye, “şu dersin yoklaması, şu öğretmen tarafından alınmamıştır” diye ücretsiz bildirim gönderecek.

Bu haftaki eğitimimizde 10 saniye içinde öğretmen portalından devamsızlık girme, devamsızlık raporları, personel portalından öğrenci devamsızlığı girme, öğretmen ve personel devamsızlığı girme, öğretmenlerin girdikleri derslerin aylık saatlerini hesaplama, personellerin yıllık izinlerini tutma gibi devamsızlığa ait tüm bilgileri aktaracağız.

Belge – Bilgi Talep Modülü / 19 Haziran Çarşamba, Saat 10:30

Gelmeye, Gitmeye, Beklemeye Son Verdiren K12NET Güncellemesi

K12NET gibi sistemlerin ana yakıtı “internettir.” İnternet, zamandan ve mekândan bağımsızdır. Nerede olduğunuzun ve saatin önemi yoktur. İşte bu temel avantajdan alabildiğince yararlanmalıyız.  Bir veli, örneğin öğrenci belgesi, transkript gibi belgeleri almak için veya bir önerisini, talebini, şikâyetini iletmek için okula gelmesi gerekebilir. Zamanın bu kadar kıymetli olduğu bir çağda, gelme, gitme, bekleme gibi israfların önüne geçmeliyiz. Veli, K12NET sisteminden ihtiyaçlarını karşılayabilmelidir. Okul yönetimi mümkünse dijital olarak, değilse kargo yoluyla veya ıslak imza gibi zorunluluklardan dolayı “belgeniz hazır, istediğiniz zaman alabilirsiniz” diyerek en hızlı şekilde veli ihtiyaçlarını karşılamalıdır.  Okullarda şikâyet öneri, talepler genellikle bir komisyon tarafından incelenir. K12NET, yeni çıkardığı bu modülde bu işlerle ilgili personeller tanımlanır, şikâyet, öneri veya talebini veli sistemden yazar yazmaz, ilgili personellerin K12NET Cep Telefon uygulamalarına otomatik bildirim düşer. “Duymadıydım, haberim yoktu, talebiniz bizlere ulaşmamıştı” gibi engeller ortadan kalkar. Konuyu öğrenmek isteyen tüm müşterilerimizi davet ediyoruz. Konu ile ilgili yazılı doküman K12NET ekran mesajlarından ekli dosya olarak gönderilecektir.

Temel Tanımlar / 21 Haziran Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]